Download and watch games from the finals by clicking links

FinaleEloRating12PoPl
1IM Christian Jepson
Limhamns SK
24552455
2
0
2
0
02
2GM Boris Gelfand2734
1
1
1
1
21

Semifinale 1EloRating12PoPl
1GM Daniel Naroditsky2634
2
0
2
0
02
2GM Boris Gelfand2734
1
1
1
1
21

Semifinale 2EloRating12PoPl
1IM Christian Jepson
Limhamns SK
24552455
2
1
2
1
21
2Aref vasli2174
1
0
1
0
02

Mellemgruppe 1EloRating1234567PoSBPl
1Per Stentebjerg-Hansen
Frem
22622195
8
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
1
7
½
6
2FM Joseph McPhillips23410
7
0
1
1
8
1
3
1
4
0
5
1
6
1
5113
3FM Jakob Aabling-Thomsen
2335
2344
6
½
7
0
1
1
2
0
8
0
4
0
5
0
8
4GM Boris Gelfand2734
5
1
6
1
7
½
1
1
2
1
3
1
8
1
18¾1
5FM Lennert Lenaerts
Philidor Genk
22592263
4
0
8
½
6
0
7
0
1
1
2
0
3
1
55
6Patrik Nilsson2150
3
½
4
0
5
1
8
0
7
0
1
0
2
0
7
7IM Christian Jepson
Limhamns SK
24552455
2
1
3
1
4
½
5
1
6
1
8
½
1
½
16½2
8IM Rasmus Svane
Hamburger SK
2549
1
1
5
½
2
0
6
1
3
1
7
½
4
0
44

Mellemgruppe 2EloRating1234567PoSBPl
1FM Martin Haubro2370
8
½
2
0
3
0
4
1
5
0
6
1
7
0
7
2Aref vasli2174
7
1
1
1
8
1
3
1
4
0
5
1
6
1
619½1
3Arne Matthiesen
SK1968
23192315
6
1
7
½
1
1
2
0
8
0
4
1
5
0
94
4IM Kevin Goh Wei Ming2435
5
1
6
0
7
½
1
0
2
1
3
0
8
0
126
5GM Daniel Naroditsky2634
4
0
8
1
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
514½2
6GM Matthias Bluebaum2618
3
0
4
1
5
0
8
1
7
1
1
0
2
0
385
7FM Matthew Wadsworth23252325
2
0
3
½
4
½
5
0
6
0
8
0
1
1
28
8Andreas Garberg Tryggestad
Nordstrand Sjakklubb
2216
1
½
5
0
2
0
6
0
3
1
7
1
4
1
3

Mellemgruppe 3EloRating1234567PoSBPl
1Peter Grau
Læseforeningen
20251982
8
½
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
½8
2GM Allan Stig Rasmussen
Randers NV
25042507
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7211
3Mikael Rølvåg
Narvik
2214
6
0
7
1
1
1
2
0
8
½
4
1
5
0
64
4CM Richard Persson
Malmö almänna schackklubb
21152115
5
½
6
0
7
0
1
1
2
0
3
0
8
0
37
5FM Andreas Wiwe
Jetsmark
22882293
4
½
8
½
6
1
7
1
1
1
2
0
3
1
513¾2
6Janus Christensen
Øbro Skakklub
21712078
3
1
4
1
5
0
8
1
7
1
1
1
2
0
5113
7Peter Olsen
Seksløberen
22452217
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
½
1
1
6
8Dennis Jørgensen
Øbro
22152192
1
½
5
½
2
0
6
0
3
½
7
½
4
1
35

Mellemgruppe 4EloRating1234567PoSBPl
1Sondre Merkesvik
Bergens
2050
8
0
2
1
3
0
4
1
5
0
6
1
7
1
4134
2Lucas Ranaldi
Schakklubben av 1911
2228
7
0
1
0
8
½
3
0
4
½
5
½
6
1
7
3FM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
23852372
6
0
7
½
1
1
2
1
8
1
4
0
5
1
14¼2
4CM Joachim Solberg
Sarpsborg
22112200
5
½
6
1
7
1
1
0
2
½
3
1
8
1
515¾1
5FM Peter Skovgaard
Philidor
23022283
4
½
8
0
6
1
7
1
1
1
2
½
3
0
413¼3
6Andre Kunz2105
3
1
4
0
5
0
8
1
7
1
1
0
2
0
35
7Rasmus Thøgersen
Jetsmark
22052202
2
1
3
½
4
0
5
0
6
0
8
1
1
0
8
8Jacob Kaaber-Hansen
Køge
22412213
1
1
5
1
2
½
6
0
3
0
7
0
4
0
6

Mellemgruppe 5EloRating1234567PoSBPl
1Martin Burrows21470
8
1
2
1
3
0
4
½
5
1
6
0
7
0
4
2Trygve Dahl
Hell
22352235
7
½
1
0
8
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
3GM Jacob Aagaard
Philidor
2484
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
0
6181
4Ellen Kakulidis1989
5
1
6
0
7
0
1
½
2
0
3
0
8
0
7
5Mads Smith Hansen
ØBRO
23722367
4
0
8
1
6
1
7
0
1
0
2
1
3
1
413½3
6Julius Chittka2109
3
0
4
1
5
0
8
0
7
0
1
1
2
1
35
7CM Henrik Mølvig
Roskilde
21102063
2
½
3
0
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
15¾2
8Alan Watson22010
1
0
5
0
2
1
6
1
3
0
7
0
4
1
366

Mellemgruppe 6EloRating1234567PoSBPl
1Johanna Bluebaum1939
8
½
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
½8
2Martin Lee Lauritsen
TSF
20812039
7
0
1
1
8
1
3
½
4
1
5
1
6
1
14¼2
3Frederik Svane
Lübecker SV
2044
6
0
7
0
1
1
2
½
8
0
4
0
5
1
6
4Øivind Johansen2180
5
0
6
1
7
0
1
1
2
0
3
1
8
1
44
5Lars René Andersen
SK1968
2180
4
1
8
1
6
1
7
0
1
1
2
0
3
0
493
6Tobias Rostgaard
BMS
2287
3
1
4
0
5
0
8
1
7
0
1
1
2
0
35
7Bjarke Jensen
Jetsmark
2300
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
7211
8Jakob Kjær
Seksløberen
19131751
1
½
5
0
2
0
6
0
3
1
7
0
4
0
7

Mellemgruppe 7EloRating1234567PoSBPl
1Uwe Arndt
BSV 63 Chemie Weissensee
2023
8
0
2
0
3
½
4
0
5
0
6
1
7
1
7
2Abyl Kizatbay
Stavanger
19780
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
0
6
1
6191
3Andreas Sebastian
Porsgrunn
1754
6
0
7
0
1
½
2
0
8
1
4
0
5
0
8
4Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
21902202
5
1
6
½
7
1
1
1
2
0
3
1
8
1
14¾2
5Peter Ulrik Röder
GSF Caissa
20562016
4
0
8
0
6
0
7
0
1
1
2
1
3
1
3104
6Michael Agermose Jensen
Brønshøj Skakforening
20011980
3
1
4
½
5
1
8
0
7
1
1
0
2
0
10¼3
7Julian Gula1801
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
8
1
1
0
36
8Quang binh dam
Hss
2160
1
1
5
1
2
0
6
1
3
0
7
0
4
0
395

Mellemgruppe 8EloRating1234567PoSBPl
1Alseit Kizatbay
Stavanger
19620
8
1
2
½
3
1
4
1
5
1
6
1
7
0
14¼2
2Kjell Ole Kristensen
Narvik
2006
7
0
1
½
8
1
3
1
4
0
5
0
6
1
4
3Sebastian Schrodt
Chemie Weissensee
20602060
6
1
7
0
1
0
2
0
8
1
4
1
5
0
35
4Kim Nyvang Andersen
BMS
20052017
5
0
6
1
7
0
1
0
2
1
3
0
8
0
27
5FM Kristian Hovmøller
Philidor
22892265
4
1
8
1
6
1
7
0
1
0
2
1
3
1
5113
6Thomas Thybo
Skive Skakklub
18861881
3
0
4
0
5
0
8
0
7
0
1
0
2
0
008
7Jens Albert Ramsdal
Åbyhøj
22042149
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
8
½
1
1
20¼1
8WFM Marie Frank-Nielsen
Philidor
19841942
1
0
5
0
2
0
6
1
3
0
7
½
4
1
6

Mellemgruppe 9EloRating1234567PoSBPl
1Tommy Jensen
Egedal
18701835
8
1
2
1
3
0
4
0
5
1
6
1
7
½
10¼3
2Bjørn Robertsen
Moss
18151815
7
0
1
0
8
1
3
½
4
1
5
½
6
½
10¼5
3Birk Anders Rølvåg
Narvik
1959
6
1
7
1
1
1
2
½
8
1
4
1
5
1
19¾1
4Havras Khalat
Hässleholm SK
1975
5
1
6
1
7
0
1
1
2
0
3
0
8
1
44
5Eivind Grunt Kreken
Nordstrand
1245
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
½
3
0
½8
6David Nesse
Sandnes
16041403
3
0
4
0
5
1
8
0
7
0
1
0
2
½
7
7Alexander Jessen
Herning Skakklub
20142051
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
8
1
1
½
13¾2
8Birger Olsen
Sydøstfyn
19061677
1
0
5
1
2
0
6
1
3
0
7
0
4
0
226

Mellemgruppe 10EloRating1234567PoSBPl
1Sigurð B. Justinussen
HT
1959
8
1
2
0
3
0
4
1
5
0
6
1
7
½
5
2Kim Nørgaard
Næstved
1980
7
1
1
1
8
½
3
0
4
1
5
0
6
1
4
3Max French
Frome
19081858
6
1
7
1
1
1
2
1
8
0
4
1
5
0
511½2
4Oddmund Sande
Stavanger
1870
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
008
5Seifo Agovivic
Helsingborg hask
18161868
4
1
8
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
1
7211
6Oliver Opseth
Hamar
1379
3
0
4
1
5
0
8
0
7
1
1
0
2
0
26
7Linnea Garberg Tryggestad
Nordstrand Sjakklubb
1525
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
0
1
½
7
8Joshua Higgs
Downside
2003
1
0
5
0
2
½
6
1
3
1
7
1
4
1
10¾3

Mellemgruppe 11EloRating1234567PoSBPl
1Johannes Frimodig
Knislinge SK
1799
8
1
2
1
3
1
4
1
5
0
6
½
7
1
15¼1
2Jón Magnus Joensen
Rokur skakklub
11661166
7
0
1
0
8
0
3
1
4
1
5
0
6
0
266
3Anders Bering1967
6
0
7
1
1
0
2
0
8
1
4
0
5
0
257
4Henrik Holm
Hillerød
18141745
5
0
6
1
7
1
1
0
2
0
3
1
8
1
411½5
5Mads Vestby-Ellingsen
Tromsø
21262126
4
1
8
0
6
0
7
1
1
1
2
1
3
1
514½2
6Daniel Andersen
Frederikssusnd
18751780
3
1
4
0
5
1
8
0
7
1
1
½
2
1
12¾3
7Sigurd Lauvås Gaure1514
2
1
3
0
4
0
5
0
6
0
8
0
1
0
128
8Tim Wanvik
Oslo Schakselskap
1479
1
0
5
1
2
1
6
1
3
0
7
1
4
0
412½4

Mellemgruppe 12EloRating1234567PoSBPl
1Stefan Håkansson2007
8
1
2
0
3
0
4
1
5
1
6
1
7
1
5142
2Willy Pihl
Knislinge SK
1444
7
0
1
1
8
0
3
0
4
0
5
1
6
0
256
3Tomas Wellevit1857
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
1
7211
4Harald Christian Vestjord
Tromsø Sjakklubb Ungdom
16081388
5
1
6
0
7
0
1
0
2
1
3
0
8
0
227
5Anniken Vestby
Tromsø
1337
4
0
8
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
008
6Torsten Sundgaard Christiansen
Fredensborg Hygge Skakklub
17081677
3
0
4
1
5
1
8
0
7
0
1
0
2
1
345
7Julius Mølvig
Roskilde
19801980
2
1
3
0
4
1
5
1
6
1
8
0
1
0
474
8Jens E Ingebretsen
holmestrand
18621862|
1
0
5
1
2
1
6
1
3
0
7
1
4
1
5113

Mellemgruppe 13EloRating123456789PoSBPl
1Elias Hulleberg Sidali
Oslo Sjakkselskap
1491
10
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
0
7
1
8
0
9
1
7232
2Morten Jørgensen
Tårnby
16071433
9
0
1
0
10
1
3
½
4
0
5
1
6
0
7
1
8
0
7
3Tommy Renard10001000
8
0
9
0
1
0
2
½
10
1
4
0
5
0
6
0
7
1
8
4Jacob Hein
Espergærde Skakklub
1447
7
1
8
1
9
1
1
0
2
1
3
1
10
1
5
1
6
0
7223
5Freddy Hestholm1286
6
0
7
1
8
0
9
1
1
0
2
0
3
1
4
0
10
1
46
6Mikkel Hjorth
Seksløberen
17351840
5
1
10
1
7
1
8
1
9
1
1
1
2
1
3
1
4
1
9361
7Guru Wanda Wanvik
oss
1000
4
0
5
0
6
0
10
1
8
0
9
0
1
0
2
0
3
0
109
8Freja Svane
Lübecker SV
1302
3
1
4
0
5
1
6
0
7
1
10
1
9
0
1
1
2
1
6184
9Odd Einar Ingebretsen1374
2
1
3
1
4
0
5
0
6
0
7
1
8
1
10
1
1
0
5135
10Bye 10500
1
0
6
0
2
0
7
0
3
0
8
0
4
0
9
0
5
0
0010

Mellemgruppe 14EloRating1234567PoSBPl
1Anders Bork hansen
Sjælsø Skakklub
20391988
8
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
7211
2Anton Amarapala
Strømmen
14111110
7
1
1
0
8
0
3
0
4
0
5
½
6
0
7
3Gustav Hestholm
Stavanger
1055
6
½
7
0
1
0
2
1
8
0
4
0
5
0
8
4Jørgen Kiel
Sydøstfyn
18861677
5
1
6
1
7
1
1
0
2
1
3
1
8
1
6152
5Christoffer Vinter1509
4
0
8
0
6
1
7
0
1
0
2
½
3
1
4
6Per Nicolai Robertsen
Tønsberg
10401040
3
½
4
0
5
0
8
0
7
1
1
0
2
1
5
7Steinar Nilssen
Mosjøen Sjakklubb
1575
2
0
3
1
4
0
5
1
6
0
8
0
1
0
246
8Sverre Hestholm1418
1
0
5
1
2
1
6
1
3
1
7
1
4
0
5103

Gruppe 1EloRating1234567PoSBPl
1Sigurd Lauvås Gaure1514
8
1
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
7
0
216
2GM Boris Gelfand2734
7
1
1
1
8
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7211
3Kim Nørgaard
Næstved
1980
6
0
7
0
1
1
2
0
8
1
4
1
5
0
335
4Guru Wanda Wanvik
oss
1000
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
008
5WFM Marie Frank-Nielsen
Philidor
19841942
4
1
8
1
6
½
7
0
1
1
2
0
3
1
3-4
6CM Henrik Mølvig
Roskilde
21102063
3
1
4
1
5
½
8
1
7
0
1
1
2
0
3-4
7Rasmus Thøgersen
Jetsmark
22052202
2
0
3
1
4
1
5
1
6
1
8
1
1
1
6152
8Christoffer Vinter1509
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
1
107

Gruppe 2EloRating1234567PoSBPl
1Abyl Kizatbay
Stavanger
19780
7
0
8
1
2
0
3
1
4
0
5
1
6
1
44
2Linnea Garberg Tryggestad
Nordstrand Sjakklubb
1525
5
0
6
0
1
1
8
1
7
0
3
1
4
0
355
3Elias Hulleberg Sidali
Oslo Sjakkselskap
1491
4
0
5
0
6
0
1
0
8
1
2
0
7
0
107
4GM Daniel Naroditsky2634
3
1
7
½
5
1
6
1
1
1
8
1
2
1
18½1
5Julius Mølvig
Roskilde
19801980
2
1
3
1
4
0
7
0
6
0
1
0
8
1
346
6Alan Watson22010
8
1
2
1
3
1
4
0
5
1
7
½
1
0
103
7CM Joachim Solberg
Sarpsborg
22112200
1
1
4
½
8
1
5
1
2
1
6
½
3
1
616½2
8Odd Einar Ingebretsen1374
6
0
1
0
7
0
2
0
3
0
4
0
5
0
008

Gruppe 3EloRating1234567PoSBPl
1Tim Wanvik
Oslo Schakselskap
1479
7
0
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
1
216
2Simon Pil Wilbrandt
Frem Skakklub
21902202
8
1
1
1
7
0
3
0
4
1
5
1
6
0
44
3Ellen Kakulidis1989
6
½
8
1
1
1
2
1
7
0
4
1
5
½
511¾3
4Steinar Nilssen
Mosjøen Sjakklubb
1575
5
0
6
0
8
1
1
0
2
0
3
0
7
0
107
5Havras Khalat
Hässleholm SK
1975
4
1
7
0
6
0
8
1
1
1
2
0
3
½
5
6Mikael Rølvåg
Narvik
2214
3
½
4
1
5
1
7
½
8
1
1
1
2
1
616¼2
7GM Matthias Bluebaum2618
1
1
5
1
2
1
6
½
3
1
8
1
4
1
18½1
8bye 130500
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
1
0
008

Gruppe 4EloRating1234567PoSBPl
1Øivind Johansen2180
7
0
8
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
0
510½3
2David Nesse
Sandnes
16041403
5
1
6
0
1
0
8
1
7
0
3
0
4
1
335
3Michael Agermose Jensen
Brønshøj Skakforening
20011980
4
1
5
1
6
½
1
0
8
1
2
1
7
0
4
4Jacob Hein
Espergærde Skakklub
1447
3
0
7
0
5
0
6
0
1
0
8
1
2
0
107
5Anders Bering1967
2
0
3
0
4
1
7
0
6
0
1
0
8
1
216
6Dennis Jørgensen
Øbro
22152192
8
1
2
1
3
½
4
1
5
1
7
0
1
1
13¼2
7IM Rasmus Svane
Hamburger SK
2549
1
1
4
1
8
1
5
1
2
1
6
1
3
1
7211
8bye 120500
6
0
1
0
7
0
2
0
3
0
4
0
5
0
008

Gruppe 5EloRating1234567PoSBPl
1GM Allan Stig Rasmussen
Randers NV
25042507
6
½
8
1
7
1
2
1
3
1
4
0
5
1
15¼2
2Joshua Higgs
Downside
2003
5
1
6
0
8
1
1
0
7
0
3
1
4
1
475
3Morten Jørgensen
Tårnby
16071433
4
0
5
0
6
0
8
1
1
0
2
0
7
0
107
4Alseit Kizatbay
Stavanger
19620
3
1
7
0
5
1
6
0
8
1
1
1
2
0
44
5Willy Pihl
Knislinge SK
1444
2
0
3
1
4
0
7
0
6
0
8
1
1
0
216
6Andreas Garberg Tryggestad
Nordstrand Sjakklubb
2216
1
½
2
1
3
1
4
1
5
1
7
1
8
1
18¾1
7Lars René Andersen
SK1968
2180
8
1
4
1
1
0
5
1
2
1
6
0
3
1
5113
8Bye 110500
7
0
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
008

Gruppe 6EloRating1234567PoSBPl
1Aref vasli2174
8
1
2
1
3
1
4
½
5
1
6
1
7
1
191
2Birk Anders Rølvåg
Narvik
1959
7
0
1
0
8
1
3
1
4
0
5
1
6
0
35
3Sverre Hestholm1418
6
0
7
0
1
0
2
0
8
1
4
0
5
0
107
4GM Jacob Aagaard
Philidor
2484
5
1
6
½
7
0
1
½
2
1
3
1
8
1
512½3
5Harald Christian Vestjord
Tromsø Sjakklubb Ungdom
16081388
4
0
8
1
6
0
7
½
1
0
2
0
3
1
6
6Lucas Ranaldi
Schakklubben av 1911
2228
3
1
4
½
5
1
8
1
7
1
1
0
2
1
13½2
7Kim Nyvang Andersen
BMS
20052017
2
1
3
1
4
1
5
½
6
0
8
1
1
0
10¼4
8Bye 100500
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
008

Gruppe 7EloRating1234567PoSBPl
1Anton Amarapala
Strømmen
14111110
7
0
2
0
3
0
4
0
5
0
8
1
6
0
107
2Trygve Dahl
Hell
22352235
6
1
1
1
7
0
3
0
4
0
5
1
8
1
43
3Sigurð B. Justinussen
HT
1959
8
1
6
0
1
1
2
1
7
0
4
0
5
½
5
4Janus Christensen
Øbro Skakklub
21712078
5
1
8
1
6
1
1
1
2
1
3
1
7
0
6152
5Torsten Sundgaard Christiansen
Fredensborg Hygge Skakklub
17081677
4
0
7
0
8
1
6
0
1
1
2
0
3
½
6
6Kjell Ole Kristensen
Narvik
2006
2
0
3
1
4
0
5
1
8
1
7
0
1
1
474
7IM Christian Jepson
Limhamns SK
24552455
1
1
5
1
2
1
8
1
3
1
6
1
4
1
7211
8Bye 90500
3
0
4
0
5
0
7
0
6
0
1
0
2
0
008

Gruppe 8EloRating1234567PoSBPl
1Oliver Opseth
Hamar
1379
7
0
2
1
3
0
4
0
8
1
5
1
6
½
75
2Quang binh dam
Hss
2160
6
1
1
0
7
0
3
0
4
1
8
1
5
½
4
3Jacob Kaaber-Hansen
Køge
22412213
5
1
6
½
1
1
2
1
7
0
4
½
8
1
512¾2
4Johanna Bluebaum1939
8
1
5
1
6
1
1
1
2
0
3
½
7
0
10½3
5Stefan Håkansson2007
3
0
4
0
8
1
7
0
6
1
1
0
2
½
6
6Mikkel Hjorth
Seksløberen
17351840
2
0
3
½
4
0
8
1
5
0
7
0
1
½
27
7IM Kevin Goh Wei Ming2435
1
1
8
1
2
1
5
1
3
1
6
1
4
1
7211
8Bye 80500
4
0
7
0
5
0
6
0
1
0
2
0
3
0
008

Gruppe 9EloRating1234567PoSBPl
1Jakob Kjær
Seksløberen
19131751
8
1
2
1
3
0
4
1
5
0
6
½
7
1
3
2Andreas Sebastian
Porsgrunn
1754
7
1
1
0
8
1
3
0
4
1
5
0
6
1
44
3Patrik Nilsson2150
6
1
7
1
1
1
2
1
8
1
4
1
5
½
17¼1-2
4IM Johan-Sebastian Christiansen
Vålerenga SK
2411
5
0
6
0
7
0
1
0
2
0
3
0
8
0
007-8
5Peter Olsen
Seksløberen
22452217
4
1
8
1
6
1
7
1
1
1
2
1
3
½
17¼1-2
6Alexander Jessen
Herning Skakklub
20142051
3
0
4
1
5
0
8
1
7
1
1
½
2
0
5
7Anniken Vestby
Tromsø
1337
2
0
3
0
4
1
5
0
6
0
8
1
1
0
206
8Bye 70500
1
0
5
0
2
0
6
0
3
0
7
0
4
0
007-8

Gruppe 10EloRating1234567PoSBPl
1Freja Svane
Lübecker SV
1302
7
0
8
1
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
107
2FM Lennert Lenaerts
Philidor Genk
22592263
5
1
6
0
1
1
8
1
7
1
3
1
4
1
6181
3FM Jesper Søndergård Thybo
Jetsmark Skakklub
23852372
4
1
5
1
6
1
1
1
8
1
2
0
7
1
6162
4Johannes Frimodig
Knislinge SK
1799
3
0
7
½
5
0
6
0
1
1
8
1
2
0
6
5Martin Burrows21470
2
0
3
0
4
1
7
1
6
1
1
1
8
1
5113
6Uwe Arndt
BSV 63 Chemie Weissensee
2023
8
1
2
1
3
0
4
1
5
0
7
0
1
1
44
7Max French
Frome
19081858
1
1
4
½
8
1
5
0
2
0
6
1
3
0
5
8Bye 60500
6
0
1
0
7
0
2
0
3
0
4
0
5
0
008

Gruppe 11EloRating1234567PoSBPl
1Freddy Hestholm1286
7
0
2
0
3
0
4
0
8
1
5
0
6
0
107
2Birger Olsen
Sydøstfyn
19061677
6
0
1
1
7
0
3
1
4
0
8
1
5
0
365
3Peter Grau
Læseforeningen
20251982
5
1
6
1
1
1
2
0
7
0
4
1
8
1
5152
4Per Stentebjerg-Hansen
Frem
22622195
8
1
5
1
6
1
1
1
2
1
3
0
7
1
6171
5Mads Vestby-Ellingsen
Tromsø
21262126
3
0
4
0
8
1
7
0
6
0
1
1
2
1
346
6Julian Gula1801
2
1
3
0
4
0
8
1
5
1
7
1
1
1
5123-4
7Mads Smith Hansen
ØBRO
23722367
1
1
8
1
2
1
5
1
3
1
6
0
4
0
5123-4
8Bye 50500
4
0
7
0
5
0
6
0
1
0
2
0
3
0
008

Gruppe 12EloRating1234567PoSBPl
1Anders Bork hansen
Sjælsø Skakklub
20391988
7
½
8
1
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
2CM Richard Persson
Malmö almänna schackklubb
21152115
5
0
6
1
1
1
8
1
7
1
3
1
4
1
6152
3Tobias Rostgaard
BMS
2287
4
1
5
0
6
1
1
1
8
1
2
0
7
1
5103
4Thomas Thybo
Skive Skakklub
18861881
3
0
7
1
5
0
6
1
1
1
8
1
2
0
464
5FM Martin Haubro2370
2
1
3
1
4
1
7
1
6
1
1
1
8
1
7211
6Henrik Holm
Hillerød
18141745
8
1
2
0
3
0
4
0
5
0
7
0
1
1
26
7Eivind Grunt Kreken
Nordstrand
1245
1
½
4
0
8
1
5
0
2
0
6
1
3
0
5
8Bye 40500
6
0
1
0
7
0
2
0
3
0
4
0
5
0
008

Gruppe 13EloRating1234567PoSBPl
1Jørgen Kiel
Sydøstfyn
18861677
7
0
2
0
3
0
4
0
5
0
8
1
6
0
107
2FM Jakob Aabling-Thomsen
2335
2344
6
1
1
1
7
1
3
1
4
1
5
1
8
1
7211
3Bjørn Robertsen
Moss
18151815
8
1
6
1
1
1
2
0
7
0
4
1
5
0
475
4Jón Magnus Joensen
Rokur skakklub
11661166
5
0
8
1
6
0
1
1
2
0
3
0
7
0
216
5FM Andreas Wiwe
Jetsmark
22882293
4
1
7
1
8
1
6
0
1
1
2
0
3
1
5122
6Jens Albert Ramsdal
Åbyhøj
22042149
2
0
3
0
4
1
5
1
8
1
7
0
1
1
484
7Frederik Svane
Lübecker SV
2044
1
1
5
0
2
0
8
1
3
1
6
1
4
1
5113
8Bye 30500
3
0
4
0
5
0
7
0
6
0
1
0
2
0
008

Gruppe 14EloRating1234567PoSBPl
1Gustav Hestholm
Stavanger
1055
7
0
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
8
1
107
2Daniel Andersen
Frederikssusnd
18751780
8
1
1
1
7
0
3
0
4
0
5
0
6
0
216
3FM Joseph McPhillips23410
6
1
8
1
1
1
2
1
7
1
4
1
5
1
7211
4Julius Chittka2109
5
0
6
1
8
1
1
1
2
1
3
0
7
1
5103
5Sondre Merkesvik
Bergens
2050
4
1
7
1
6
1
8
1
1
1
2
1
3
0
6152
6Seifo Agovivic
Helsingborg hask
18161868
3
0
4
0
5
0
7
0
8
1
1
1
2
1
335
7FM Kristian Hovmøller
Philidor
22892265
1
1
5
0
2
1
6
1
3
0
8
1
4
0
464
8Bye 20500
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
1
0
008

Gruppe 15EloRating1234567PoSBPl
1Tommy Jensen
Egedal
18701835
7
0
2
0
3
0
4
0
5
1
6
1
8
1
35
2Bjarke Jensen
Jetsmark
2300
8
1
1
1
7
1
3
1
4
0
5
0
6
1
5133
3FM Matthew Wadsworth23252325
6
1
8
1
1
1
2
0
7
1
4
1
5
1
6171
4Andre Kunz2105
5
½
6
1
8
1
1
1
2
1
3
0
7
1
14¼2
5Peter Ulrik Röder
GSF Caissa
20562016
4
½
7
1
6
1
8
1
1
0
2
1
3
0
11¾4
6Per Nicolai Robertsen
Tønsberg
10401040
3
0
4
0
5
0
7
0
8
1
1
0
2
0
107
7Tomas Wellevit1857
1
1
5
0
2
0
6
1
3
0
8
1
4
0
346
8Bye 10500
2
0
3
0
4
0
5
0
6
0
7
0
1
0
008

Gruppe 16EloRating1234567PoSBPl
1FM Peter Skovgaard
Philidor
23022283
7
1
2
½
8
1
3
0
4
1
5
1
6
1
13¼2
2Sebastian Schrodt
Chemie Weissensee
20602060
6
1
1
½
7
1
8
1
3
0
4
0
5
1
4
3Arne Matthiesen
SK1968
23192315
4
1
5
1
6
1
1
1
2
1
8
1
7
1
7211
4Martin Lee Lauritsen
TSF
20812039
3
0
7
1
5
1
6
1
1
0
2
1
8
1
510½3
5Tommy Renard10001000
8
1
3
0
4
0
7
0
6
0
1
0
2
0
107
6Oddmund Sande
Stavanger
1870
2
0
8
1
3
0
4
0
5
1
7
½
1
0
5-6
7Jens E Ingebretsen
holmestrand
18621862|
1
0
4
0
2
0
5
1
8
1
6
½
3
0
5-6
8Bye 150500
5
0
6
0
1
0
2
0
7
0
3
0
4
0
008

Online Payment
Pay the entry fee online

Payment

Contact
IO Lars Bech Hansen
+ 45 27 57 63 58
organiser@
xtraconchessopen.dk

Program 2016

Download here