HoldnavnBræt 1Bræt 2RatingBetalt
The GodfathersMarin BosiocicSasa Martinovic2593
Skanderborg 1Rasmus SvaneMads Andersen2585
SZEGEDSergey GrigoriantsPetra Papp2452
Lords of LimhamnChristian JepsonPhilip Lindgren2421
Bossen og BossenJakob Aabling-ThomsenJacob Carstensen2372
Spansk for begyndereMartin HaubroTobias Rostgaard2346
RotationBenjamin DauthClemens Rietze2338
ZZZZZZZJohnni VengTom Petri Petersen2309
Georgian VikingsBaadur JobavaSigurd Kittilsen2281
PhilosophersRitvars ReimansAref vasli2271
Chip & ChapJonas BjerreFilip Boe Olsen2260
Armageddon IIMartin MatthiesenJanus Christensen2252
Flottir DrengirMikkel Manosri JacobsenHilmir Freyr Heimisson2231
Skanderborg 2Frederik SvanePeter Grove2229
HamiltonMilton PantzarHampus Sörensen2225
XTRACONCarsten HøiHenrik Mølvig2223 
NordhesteneJoachim SolbergMikael Rolvag2210
Crazy 88Arne MatthiesenLouise Winther Fredericia2201
De glubske løvinderSandra de Blecourt DalsbergEsmat Guindy2120
GET KLAFFED!11Mads Vestby-EllingsenGunnar Lund2113
UdkantsdanmarkThomas ChristensenKlaus Yssing2104
CCCPJulio Guillermo Quinones-MalettiAnton Marthedal2097
Østfold UnitedØivind JohansenGunnar Stray2093
BBC - BOYSBjørn Brinck-ClaussenLars Hyldkrog2071
TeletubbiesBaldur Teodor PeterssonLeo Crevatin2065
DummareAage OlsenThomas Franzen2050
REAL MADRINKChristian PalozzaDaniel Maselli2046
The SharksAndré NielsenSigurd Huse2019
BonderøveneMorten Frank JensenErik Olsgård Hansen2005
ElyonJulius ChittkaJulian Gula2003
Team SkovgaardIb SkovgaardTom Skovgaard1998
A&AAsbjørn Hovgård SchackAdesh Easwaralingam1997
BukkesprangetOle Johan SkiJonathan K. Ski1949
RustbankerneCasper Dahl RasmussenCarl Emil Falbe Hansen1936
HolbækSamuel EddyPoul Møller Petersen1934
Gambit LuxenburgSietske GreeuwGeoffrey Stern1931
Carlsten and ArnandKarsten VerhasseltArnout Verboven1909
Heimskir DrengirThomas ThyboSimon L. Hansen1909
Aftonbladet.seEdvin TrostMartin Trost1866
To brødre som ikke er brødreRoger SætreKjetil Aasen1857
Team FOSigurd B. JustinussenBrandur Højgaard1855
Gambit BrothersWilliam Hørup PhilipsenMark Kirkebække1847
TEAM SANDNESHåkon Abeland MyrheimShazil Shehzad1779
PorsgrunnAndreas SebastianKarl Sebastian1776
Team KrammerEllen Fredericia NilssenJohn Christopher Højstrup Christensen1776
Team MaxiasMathias Lind SchoutenMax Dahl1697
rip & rapEmil SkovgaardJanith Easwaralingam1693
FjeldaberneAlexander K. SkiSigurd L. Gaure1639
Dream Team VadimDavid NesseMats Narheim1619
Team Dronning VictoriaTorsten Sundgaard ChristiansenMartin Pallesen1573
BABY BOYSFlavio PalzzaDavid Maselli1571
UnderdogsLeif HafstadArne Huse1544
TEAM TORLEIV JRFredrik Lytomt JacobsenSander Joa1516
Team Brødsgaard-TrierTobias BrødsgaardAlexander Trier1491
Team Trier-BrødsgaardOliver TrierNikolaj Brødsgaard1482
Team HestholmSverre HestholmGustav Hestholm1455
Brødrene AasenJoakim AasenFredrik Aasen1408
The moon extinguishersTomas CuyxSander Pouliart1366
Cort MaleevaAndreas Philip Cort Maleeva HansenDaniel Alexander Cort Maleeva Hansen1237
Team Trier-ErikstrupJakob TrierMalte Dreves Erikstrup1170
TEAM TORLEIVStig Jerlow JacobsenVegard Joa1157

Spillested:
Konventum Helsingør
Gl. Hellebækvej 70
3000 Helsingør

Information her

Enkeltværelse:

Inkl morgenbuffet: 690 kr.
Inkl. fuldpension: 999 kr. 

Dobbeltværelse:

Inkl morgenbuffet: 910 kr. 
Inkl. fuldpension: 1540 kr. 
 
Online bestilling:

Online betaling
Betal indskuddet online

Betaling

Kontakt
IO Lars Bech Hansen
+ 45 27 57 63 58
organiser@
xtraconchessopen.dk

Bestil din overnatning.

Online Bestilling

Program 2017

Hent det her